07.png
03_2.jpg
06.jpg
15_2.jpg
09.jpg
18.jpg

NORBERT TWÓRCZYŃSKI

Dyrygent

 

BIOGRAFIA

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura symfoniczna i operowa oraz Akademii Sztuki w Szczecinie (edukacja muzyczna - specjalność: dyrygentura chóralna). Oba kierunki ukończył z wyróżnieniem. Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej.

            Aktualnie związany z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w której na stałe pracuje od 2017 roku, a od 10 września 2014, kiedy to poprowadził prawykonanie utworu Piotra Klimka podczas tygodnia inauguracyjnego nowej siedziby instytucji, do dziś zadyrygował tam blisko 50 koncertów.

            Z Orkiestrą Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie dokonał również nagrania audiobooka opartego na spektaklu Góra-dół – być jak Karłowicz z muzyką Mateusza Ryczka oraz zorkiestrowanego i zaaranżowanego przez Mateusza Czarnowskiego utworu dokumentalnego Małgorzaty Goliszewskiej, który był odtwarzany od maja do listopada 2019 roku podczas wystawy Force Field, towarzyszącej Biennale w Wenecji.

            Poprowadził prawykonania utworów Piotra Klimka, Artura Cieślaka, Mateusza Ryczka oraz Krystiana Skubały. Dyrygował orkiestrami Filharmonii w Szczecinie, Opery na Zamku, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestry Kameralnej Lwowskich Wirtuozów, a także Orkiestrą Symfoniczną Miasta Kowna. Współpracował z wieloma znamienitymi artystami, grono których reprezentują m. in. Janusz Wawrowski, Jakub Jakowicz, Stacey Kent, Aga Zaryan, Roland Szentpali oraz Paweł Steczek.

Norbert Twórczyński jest także pedagogiem Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Nadchodzące wydarzenia

Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz | Grenoble
Wed, Nov 04
Maison de la culture de Grenoble
Nov 04, 7:30 PM
Maison de la culture de Grenoble, 4 Rue Paul Claudel, 38100 Grenoble, Francja
The German orchestra brings together Rachmaninoff's Isle of the Dead based on Boecklin's painting and Hindemith's Symphony inspired by Mathias Grünewald's Issenheim altarpiece. When paintings give birth to symphonic masterpieces!
Udostępnienia
Beethoven | Wagner
Fri, Dec 18
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Dec 18, 7:00 PM
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, Małopolska 48, 70-515 Szczecin, Polska
Tego wieczoru zapraszamy do wysłuchania jednego z najbardziej niesamowitych utworów Ludwiga van Beethovena, nieustannie świętując jego 250. rocznicę urodzin, w połączeniu z idealnie wpisującą się w zimową aurę kompozycją Ryszarda Wagnera.
Udostępnienia
Lubuskie Talenty
Wed, Oct 07
Filharmonia Zielonogórska im. T. Bairda
Oct 07, 10:00 AM – 8:00 PM
Filharmonia Zielonogórska im. T. Bairda, Plac Powstańców Wielkopolskich 10, 65-077 Zielona Góra, Polska
Festiwal smyczkowy - Mistrzowie polskiej wiolinistyki
Udostępnienia
 
 

KONTAKT

Management:

SONORA

Karolina Ogrodowska

karolina@sonoramusic.eu  

+48 698 521 601

www.sonoramusic.eu

 
2019.12.13%20-%20R%C3%93%C5%BBYCKI%20%20

©2019 by Norbert Twórczyński

07.png